Transport wózkami elektrycznymi

Ale Melex Łeba oferuje też specjalistyczne zabudowy swoich pojazdów, takie jak kontenery z półkami, szufladami, drzwiami lub roletami. Pojazdy z Mielca mogą być również wyposażone w zabudowy izotermiczne. Wyroby fabryki samolotów z komunistycznej Polski – działającej wówczas pod nazwą Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu – okazały się bardzo konkurencyjne, dzięki czemu Melex szybko zdobył 10% udziału w rynku USA.

Przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych stosuje się także do posiadacza lub kierującego pojazdem wolnobieżnym, od chwili wprowadzenia tego pojazdu do ruchu. 1 pkt 2 i 5 ustawy, posiadacz takiego pojazdu zobowiązany jest do zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC przed wprowadzeniem pojazdu do ruchu. Posiadacz pojazdów wolnobieżnych, zgodnie z artwork. 27 ust. 1 ustawy może zawrzeć umowę ubezpieczenia OC na czas krótszy niż 12 miesięcy, jednak nie mniejszy niż three miesiące. Solidna i dynamiczna firma z branży turystycznej realizująca wycieczki po Krakowie, oraz przewóz osób za pomocą nowoczesnych i w pełni elektrycznych pojazdów typu meleks.

W pojeździe me podlegającym rejestracji liczba przewożonych osób wynika z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu. Meleksy, które mają pozwolenie na przewóz osób, mają specjalne identyfikatory i charakterystyczną kolorystykę − karoserię w kolorze ciemnego beżu, a pozostałe elementy czarne lub przezroczyste. Wszystkie, które w tegorocznym konkursie dostały pozwolenie są nowe, wyposażone w pasy bezpieczeństwa dla każdego miejsca siedzącego, hamulce i oświetlenie. Art. 2 pkt 33 i 34 ustawy z 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 1137 ze zm.). Apteka pod Orłem, dzięki której jedyny Polak mieszkający w getcie dostarczał Żydom niezbędne lekarstwa.