Poród Przedwczesny I Jego Objawy

Poród w Instytucie Matki i Dziecka należy do świadczeń zdrowotnych gwarantowanych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Rocznie w naszej Klinice Położnictwa i Ginekologii przychodzi na świat blisko 2 tys. Ukończył studia na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dziedziną, w której się kształci i wciąż poszerza swoją wiedzę jest prawo farmaceutyczne. O pierwszym kontakcie matki z dzieckiem i możliwości jego realizacji w placówkach położniczych w Polsce.” dr n.med Anna Olislo, mgr. Anna Otfinowska, Fundacja Rodzić po Ludzku, https://szkolarodzeniagdansk.pl/plan-porodu-jak-powinien-wygladac-dlaczego-jest-tak-wazny/

Podczas całej akcji porodowej przyszła mama jest podłączona do aparatu KTG. Stały nadzór nad kobietą rodzącą obejmuje również ocenę reaktywności. Wskazaniem do wprowadzenia kobiety do wanny z wodą może być rozwarcie szyjki macicy na szerokość między {4|four} a 5 cm przy odpowiednio nasilonej akcji skurczowej macicy. Odczuwanie bólu podczas naturalnego porodu to kwestia indywidualna, ale dużą rolę odgrywa tutaj nastawienie psychiczne. Jeśli przyszła mama dobrze zniosła pierwszy poród, to przy drugim będzie się zdecydowanie mniej stresować, co może ułatwić radzenie sobie z bólem.

Dobrze jest więc unikać tych czynników, na które można mieć wpływ. Nie opuszczaj wyznaczonych przez ginekologa wizyt kontrolnych i wykonuj wszelkie zalecone przez niego badania. Regularna kontrola pozwoli ocenić ryzyko porodu przedwczesnego i umożliwi szybką reakcję oraz odpowiednie postępowanie w razie jego wystąpienia. Dbaj też o swój komfort emocjonalny i psychiczny – staraj się nie dopuszczać do stresujących sytuacji, zapewnij sobie konieczną porcję relaksu. Jeżeli jednak pomimo wszystko dojdzie u Ciebie do porodu przedwczesnego i Twój maluszek urodzi się jako wcześniak – to przede wszystkim nie martw się na zapas.