Masy bitumiczne lateksowe

Po etapie połączenia tych trzech surowców, następuje przesiania przez specjalnie przeznaczone do tego sito. Kolejnym krokiem jest podział ciepłego kruszywa na tzw. Następnym etapem jest odmierzanie przygotowanego materiału i przenoszenie do mieszalnika . Przygotowaną już masę bitumiczną umieszcza się w zbiornikach. Są one później transportowane samochodem na miejsce budowy. Od dokładności dozowania składników, a także czasu ich mieszania.

Dyspersyjne środki asfaltowe najczęściej znajdują zastosowanie jako izolacja wodochronna budynków od strony zewnętrznej. Najczęściej spotykanym produktem jest masa bitumiczna do izolacji fundamentów. Masa bitumiczna uszczelniająca dostępna jest zarówno w wariancie jednoskładnikowym, jak i wieloskładnikowym. Izolacje jak masa zalewowa na gorąco nakładane są na powierzchnie poziome i pionowe mające styczność z gruntem.

W asortymencie posiadamy masy bitumiczne lateksowe, a także masy jednoskładnikowe. Te ostatnie zapewniają znakomitą ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV. Natomiast produkty na bazie kauczuku są niezwykle elastyczne i odporne na różnego typu agresywne substancje znajdujące się w gruncie. Dostępna w ofercie masa bitumiczna do izolacji marki Bolix jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż membrany, papy czy folie, ponieważ z łatwością pokrywają najbardziej złożone kształty, tworząc powłokę bez spoin. W celu realizacji prac budowlanych oraz drogowych wykorzystywane są masy bitumiczne. Te lepkie substancje stanowią doskonałe spoiwo, dlatego sprawdzają się jako elementy mieszanek również do wykonywania hydroizolacji.

Warunkiem prawidłowego, efektywnego działania jest odpowiedni dobór produktu po określonego przeznaczenia i pomieszczenia, a ponieważ w naszej ofercie znajduje się folia w wielu rodzajach, w tym m.in. Do łazienki czy kuchni, na balkon albo taras, z powodzeniem zamówisz tę, która ściśle spełnia Twoje wymagania. Za jej pomocą zabezpieczysz powierzchnię przed wilgocią i wykonasz wysoce skuteczną izolację np. Ściany, podłogi czy balkonu, co ograniczy ryzyko pojawienia się pleśni.

Odpowiedni dobór składników gwarantuje uzyskanie doskonałej ochrony przed wilgocią i wpływem wielu innych czynników szkodliwych. Nie należy zapominać także o sporym zróżnicowaniu środków pod względem cenowym. Masy bitumiczno-kauczukowe – występuje w dwóch odmianach – rozrzedzanych rozpuszczalnikiem i wodą. Na wstępie warto podkreślić, że masy występują na rynku w wielu rodzajach, zróżnicowanych pod względem składu. Mówiąc jednak w sposób ogólny, masa bitumiczna to mieszanka asfaltu (pełni funkcję lepiszcza), kruszyw, a także wypełniaczy, dobieranych pod względem efektu, jaki chce uzyskać producent.