Masy asfaltowopolimerowe

Masa bitumiczna jest stosowana przede wszystkim przy robotach drogowych, a konkretniej przy remontach nawierzchni oraz uzupełnianiu powstających w niej ubytków. Materiał nadaje się nie tylko do naprawy jezdni, ale także ścieżek, parkingów, placów, podjazdów oraz wszelkich innych elementów infrastruktury drogowej, które są wykonane z asfaltu. Masa układana na zimno sprawdzi się też w przypadku drobniejszych prac, takich jak np. Wyrównywanie powierzchni przy fragmentach krawężników, studzienkach kanalizacyjnych czy kratkach odpływowych. Dobór odpowiedniego rodzaju hydroizolacji warunkuje poprawną pracę chronionego elementu.

Masy asfaltowopolimerowe nie niszczą styropianu i polistyrenu ekstrudowanego. Masy asfaltowo-żywiczne nie są polecane do wykonywania izolacji wewnątrz domu. Mają niszczące działanie na styropian i polistyren ekstrudowany. Evomer Szybka Powłoka – szybkoschnący preparat polimerowo-bitumiczny do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Jako preparaty gruntujące wykorzystuje się najczęściej wodne dyspersje asfaltowo-kauczukowe nakładane na podłoża betonowe, ceglane czy drewniane w postaci rzadkiej emulsji. Znacznie zmodyfikowaną formą użycia materiałów bitumicznych na gorąco jest powszechne wykorzystywanie produktów – głównie pap termozgrzewalnych, w których warstwę klejącą podgrzewa się palnikiem w trakcie układania.

Tego typu masy używa się do tworzenia izolacji pionowych bądź poziomych. Można stosować ją wewnątrz budynków, czasami zawierają specjalne zbrojenie dzięki czemu można używać jej w miejscach zalegania wody. Masy bitumiczne są często używane przy różnych pracach drogowych. Doskonałe parametry masy sprawiają, że jest ona niezwykle trwała i odporna na czynniki mechaniczne.

Każda dostępna w naszym asortymencie izolacyjna masa bitumiczna jest łatwa w aplikacjii wyjątkowo wytrzymała. ABIZOL P to modyfikowana kauczukiem syntetycznym masa bitumiczna przeznaczona do bezspoinowych izolacji powłokowych, przede wszystkim pokryć dachowych oraz podziemnych części budowli. Tworzy elastyczne powłoki, odporne na spękanie powstające w skutek mrozów, jednocześnie na tyle twarde … (fot. Remmers)Jednoskładnikowe masy bitumiczne stosuje się je głównie do konserwacji i napraw bitumicznych pokryć dachowych, a zwłaszcza uszkodzeń papy. W związku z potencjalnym oddziaływaniem wytwórni mas bitumicznych na środowisko naturalne ich budowa i funkcjonowanie wymagają przestrzegania wielu przepisów.