Do izolacji pionowych i poziomych

W zalecanych warunkach stosowania i przechowywania (patrz p. 7) produkt stabilny. W przypadku czynności zagrażających zanieczyszczeniem oczu nosić okulary ochronne. W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktować się z dostawcą. Produkt stosować zgodnie z przeznaczeniem i zaleceniami producenta zawartymi w Karcie Technicznej – Żywica poliuretanowa

Przyśpiesza on i ułatwia pracę podczas łączenie elementów wykonanych z wielu różnych materiałów, pozwalając uniknąć korzystania ze sprzętu elektromechanicznego, takiego jak wiertarki lub wkrętarki. Trudno jednoznacznie wskazać jeden konkretny najmocniejszy klej montażowy, bowiem dostępne w sklepach produkty różnią się swoim składem oraz przeznaczeniem. Warto więc poznać ich rodzaje, by kupić jak najbardziej optymalny środek. Są to dwuskładnikowe gotowe masy do hydroizolacji na bazie żywic poliuretanowych. Stosuje się je wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, jako przeciwwilgociowe oraz przeciwwodne izolacje poziome. Polecane są szczególnie do izolowania basenów, tarasów i balkonów.

Należy pamiętać, że każdy rodzaj izolacji ma swoją odporność, która z czasem może się zmniejszać. Konieczne wydaje się więc zastosowanie dodatkowego drenażu odprowadzającego nadmiar wody z gruntu wokół budynku na bezpieczną odległość. W takich sytuacjach odpowiednio wykonany drenaż stanowi wsparcie i uzupełnienie izolacji fundamentów budynku. Kwestia izolacji fundamentów budynku jest bardzo istotna i nieodpowiednie jej wykonanie może skutkować zawilgoceniem ścian, a w przypadku budynków podpiwniczonych również dostaniem się wody do wnętrz.

Przeznaczone są do robienia izolacji pionowych i poziomych. Niektóre płynne folie polimerowemogą być przeznaczone wyłącznie do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a inne dopuszczone są do użytku również na zewnątrz domu. Izoluje się nimi ściany i podłogi łazienek, tarasy i balkony, tuż przed położeniem glazury lub terakoty. Foliami dyspersyjnymi można też przyklejać płyty styropianowe.

Dodatkowo masa bitumiczna na zimno dobrze sprawdza się przy naprawie miejsc trudno dostępnych, takich jak krawędzie przy studzienkach odpływowych czy krawężnikach. Masa bitumiczna sprawdzi się do odnowienia i uszczelnienia powierzchni dachu. Środek może być używany na pokryciach dachowych z pap oraz gontów bitumicznych.

Nałożenie jednej warstwy masy bitumicznej do hydroizolacji chroni przed wilgocią, ale dopiero druga i kolejne warstwy tworzą powłokę wodochronną. Nasze materiały bitumiczne nie należy stosować na podłożach niechłonnych. Masy kauczukowe na taras oraz te z dodatkiem polimerów można z kolei nakładać na lekko wilgotne podłoża. Zastosowanie naszego wyrobu w charakterze masy bitumicznej na fundament będzie skuteczną ochroną przed wpływem czynników atmosferycznych przez długie lata. Izolacja fundamentów masą bitumiczną jest niezwykle prosta, szybka i przyjemna. Wykonaj niezawodną osłonę przeciwwodną za pomocą naszej masy bitumicznej do fundamentów!